Rolety Wrocław

Po rolety zewnętrzne sięgamy, bo chcemy budować energooszczędnie. Odczuwalnie wpływają na zmniejszenie strat energii. Przedstawiamy rodzaje rolet zewnętrznych.

Wśród rolet zewnętrznych wyróżniamy cztery rodzaje:


1. Rolety zewnętrzne typu Standard.

Nazywane również natynkowymi, adaptacyjnymi lub elewacyjnymi. Produkowane z wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium. Rolety spełniają najwyższe normy wytrzymałościowe.


2. Rolety zewnętrzne nakładane.

Rolety te nakładane są na okno, a następnie razem z nim montowane we wnęce okiennej. Dlatego decyzję o ich wyborze należy podjąć już na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej.


3. Rolety zewnętrzne podtynkowe.

Decyzję o ich montażu trzeba podjąć odpowiednio wcześniej – już podczas projektu. Jest to podyktowane sposobem montażu - do wnęki nadproża, dzięki czemu są prawie niewidoczne na elewacji.


4. Rolety zewnętrzne RKS, czyli nadprożowe.

To rozwiązanie preferowane przez architektów i inwestorów budowlanych, na które trzeba się zdecydować na etapie projektu. Skrzynka rolety montowana jest w nadprożu okna podczas wznoszenia budynku. Zwykle nadproża styropianowe RKS wykonane są z twardego styropianu, zbrojonego prętami stalowymi, natomiast boki obłożone są płytą.

 Oferujemy również montaż rolet

Jeśli potrzebują Państwo rolet zewnętrznych zapraszamy do kontaktu z nami - Rolety Wrocław Kontakt